31 Mayıs 2009 Pazar

TEKRAR MERHABA
Tekrar merhabalar uzun bir aradan sonra blog sayfama farklı bir isimle geri döndüm. Takip edenler belki hatırlarlar mybadem adlı sitede yaptığım ahşap boyamalarımı sizlerle paylaşmaktaydım. Ancak iş saatlerim değiştiği için bir süre ara vermek zorunda kaldım.

Sevgili hocam, arkadaşım, dostum Ece Aymer harika sitesi favorite home to visit'i açarak beni tekrar blog dünyasına çekti. Tabi Ecenin sitesini o kadar kıskandım ki günlerdir ona benzer güzel bir yer yaratabilmek için uğraştım uğraştım ve en sonunda yoruldum çünkü öyle bir hal aldı ki bloğu hazırlayamadığım için başka işlerimi tamamalyamaz hale geldim. Sonunda olduğu kadar dedim ve yazmaya başladım.

Öncelikle Ece ellerine sağlık harika olmuş muhakkak hergün yazını veya atölyede yapılanları görebilme umuduyla bakıyorum (özel istek yapabilirmiyim yazılarının sıklığıı arttırır mısın lütfen...). Bu arada güzel siten vasıtasıyla bir çok yeni yerin takipçisi oldum. İyi mi oldu kötü mü bilemiyorum, çünkü gördüğüm herşeyi yapmak istiyorum zaten elimde bir sürü yarım işim varken birde bunların ortaya çıkması korkunç oldu. Bu sefer tam bir kısır döngü içerisine girdim ve hiçbir şey yapamaz hale geldim. Neyse ki blog az çok tamamlandı ve ben diğer işlerime de vakit ayıracağım.Gelelim paylaşmak istediğim ilk yazım ve fotoğraflarım İstanbul gezimle ilgili;


Kız kardeşimin yanına İstanbul'a özellikle dekorasyon mağazalarını görebilme umuduyla gittim.

Dekorasyon dergilerinde hep beğendiğim ürünlerin altında firma adı olarak Papetland adını görürdüm azmettim ve taksiye atlayıp gittim. Sanayi çarşısı gibi bir yerde buldum. Gerçekten çok güzeldi. Acaip heyecanlandım. Birkaç ufak hediye aldım. Baktığım her bir parçada ah bunu yapmak neden benim aklıma daha önce gelmedi diye hayıflandım.Resimlerde gördüğünüz bardak altlıklarını ve sürahi örtüsünü papetland den aldım. (Ardından Ankara'da çıkrıkçılar yokuşundan güpür kumaşlar alarak hem çok ucuza hemde çeşit çeşit bardak altlıklarına sahip oldum aramizda kalsın)
Ardından tekrar Şişli 'de bulunan Adres İstanbul mağazasına gittim. Birçok dekorasyon ile ilgili firmayı aynı anda görebilmek güzeldi. Ancak oldukça pahalıydı.Bende daha çok fikir almakla yetindim.

Her zamanki gibi ikeaya uğramadan Ankara'ya dönmek uygun olmayacağı için görevimizi yerine getirdik. Ne zaman Ankara'ya açılacak merakla bekliyorum.

Oğluşa bir vapur turu yaptırdık Kanlıca yoğurdunun tadına baktık (ben ilk defa yedim çok ekşi geldi pudra şekeri ile daha güzel olduğunu anladım.) Bebek'de şöyle bir tur atıp bir kafede soluklandık ve dönüş yolculuğuna geçtik. Yıllardan sonra çok iyi geldi. Tekrar ne zaman olur bilemem ama tadı damağımda kaldı umarım en kısa sürede tekrar daha uzun süreliğine gidebilirim.


Yarın cumartesi uzun bir zamandan sonra ilk defa bir cumartesi evde olacağım oğlumla vakit geçirebileceğim. Ayrıca unutmayın bu pazar babalar günü tüm babaların babalar gününüde kutlarım. En kısa sürede görüşebilme dileğiyle...

Sevgilerimle

Aygün….


2 yorum:

 1. Merhaba. Bu saatte çay da kahve de içilmez artık. Yeni bir post yaz da yarın uğrayıp içeyim.
  Sevgiler, kolaylıklar dilerim.

  YanıtlaSil
 2. Ahh ne diyeyim ben şimdi...
  Baştan sona he sayfayı yazıyı resmi okudum inceledim ...
  önceki kayıt önceki önceki derken ilk konuya geldim :))
  Yorum yazcam yazcamda daha öncesinde ne var diye diye başa geldim.
  Neyse kısaca hayalimdeki ev gibi diyebilirim...Birgün bende öyle eve sahip olmak istiyorum.
  Çalışmanıza rağmen böyle güzellikler ortaya çıkarıyorsanız evde olmanızı düşünemiyorum...
  Tebrik ediyorum...Geç fark etmiş olmama üzüldüm ama buldum ya ;)

  Sevgiler

  YanıtlaSil