22 Ağustos 2014 Cuma

DAĞ EVİHani derler ya beterin beteri var şükretmeyi bileceksin çok doğru, inanmak lazım. Bu aralar ahlaksızlığın kol gezdiği toplumumuz da bizde oturduğumuz site sakinleri olarak nasibimizi alarak dolandırıldık. Söylemesi kolay ama gerçekte insanın içini çok derinden acıtıyor. Tabii memleketimizde olmayan hukuk nedeniyle daha da öfkeleniyoruz. Ama ne çare...Velhasıl durum böyle olunca içimden hiçbir şey yapmak gelmiyor. Öyle ki bu sevimli tabloyu yapmam nerdeyse 10 günümü aldı. Neyse durumlara alıştıkça, kabullenmem arttıkça günlük hayata adaptasyonum tekrar olmaya başladı. Sonunda da bu güzel tabloyu bitirebildim. Örnek creation point de croix dergisinden ancak ben renkleri değiştirdim yine herzaman ki gibi kahverengi tonları uyguladım...

Tabloda Fransızca En Montagne yazıyor, sesli sözlüğe baktım galiba dağ evi demek, ne güzel değil mi bana kendi bloğumu hatırlattı...
Bu arada resimlerde ki masa saati kayınpederimin babasından yadigar o yüzden benim için anlamı büyük ....

Tekrar görüşünceye kadar sevgiyle kalın herşey gönlünüzce olsun... Mutlu bir hafta sonu sizlerin olsun...

7 yorum:

 1. Dağ evi, Şale,Dağda adına ne derseniz deyin, bu küçük iş çok güzel olmuş; ben bayıldım. Yeri de çok hoş; yarenlik ettiği arkadaşları da.

  Vintage çalar saatin formunu çok seviyorum. Bizde de eski görünümlü yenileri var ama sizinkinin eline su dökemezler...

  Uzun da sürse çarpılara devam :)

  Güzel geçsin hafta sonunuz...

  YanıtlaSil
 2. Yine harika bir iş çıkarmışsınız.Ellerinize sağlık. Saatiniz ne güzel bir hatıra. :)

  YanıtlaSil
 3. Bu memlekette eskiden de bu kadar ahlaksız var mıydı acaba?
  Geçmiş olsun canım,instagramda biraz çıtlatmıştın,umarım canınız daha fazla yanmadan çözülür...
  Çarpılamak ,boyamak,kesip biçmek hepsi güzel hepsi terapi. Hiçbirimiz mutlu değiliz bu aralar ama hayat bu işte acısıyla tatlısıyla. Başka memleket de yok gidecek . Buradayız ve elimizdekini kaybetmemek için ,akıl sağlığımız için üretmeye devam!
  Öpüyorum ♥

  YanıtlaSil
 4. Çok geçmiş olsun. Ama köşenize bayıldım. Panonun da renklerine bayıldım... Bu arada en montagne "dağda" demekmiş anneme sordum :) kendisi fransızca öğretmenidir :D çok özenmişimdir dağ evlerine. Karlar içinde çıtır çıtır şömine yanar, köpeğiniz ayağınızın dibinde yatar, kediniz şöminenin dibine uzanır... :)

  YanıtlaSil
 5. Çok geçmiş olsun yaşadığınız sıkıntı ne büyüklükte bilmiyorum ama umarım içinizi rahatlatacak bir gelişme yaşanır ve sorun çözülür .. kanaviçede çok güzel görünüyor ellerinize sağlık.

  YanıtlaSil
 6. ellerinize, emeğinize sağlık ve çok geçmiş olsun diliyorum. sevgiler...

  YanıtlaSil
 7. Merhaba. Elinize sağlık .Ben bardak altligini nereden aldığınızı öğrenebilir miyim? Tsk

  YanıtlaSil