21 Haziran 2010 Pazartesi

RENOVASYONUzun bir süredir düşünmekteydim acaba salonumda ne yapabilirim diye. Maliyeti çok fazla olmayacak ama tamamen farklı olacak üstelik yapılan çalışmalar beni çok fazla yormayacaktı. Önce mobilyalarımı değiştireyim dedim ama sonra bu kriz ortamında güzelim ahşap mobilyaları verip suntalam mobilyaya para vermek hoşuma gitmedi. Sonrasında kendi mobilyalarımı beyaz eskitmeye boyatmaya karar verdim. Bu aşamada benim tüm nazımı niyazımı çeken sevgili Münir Ustaya çok ama çok teşekkürler ederim.
Koltukların yine kılıflarını değiştirmek bana daha mantıklı geldi. Bu arada söylemeyi unuttum asıl görüntüyü sağlayan duvarlar oldu... Önce koyu renge boyatmayı düşündüm ama ustalar sağolsunlar öyle yüksek fiyatlar söylüyorlardı ki inanın bir ara fırçayı kendi elime alıp boyayasım geldi. Bende Ece'de görmüştüm çok hoşuma gitmişti duvar kağıdında karar kıldım. Maliyet açısından başa baştı neden olmasın dedim bir cesaret kağıtları Laura Ashley'den aldım. Çok temiz işti ustalarım çok deneyimlilerdi 1 günde koca salonu bitirdiler ellerine sağlık.
Yalnızca sandalye ve masa yeni olarak aldım, önce ham mobilyaları seçtim sonrasında oymalarını yaptırdım. Diğer tüm eşyalar yeniden değerlendirildi. Koltuk kılıflarını sitelerde Panno döşemeden seçtim bu arada seçmemde yardımcı olan can dostlarım sevgili Ece ve Tülay bıktınız benden biliyorum ama sizleri seviyorum. Herneyse salonun önceki ve sonraki halleri...

BEFORE
AFTER

Şimdi bu bücürü görünce şaşırmışsınızdır oğluşum Kerem yıl sanıyorum 2006 Eylül veya Ekim Çınar yuva İlk Adımda ilk günleri. Önce yarım gün başladık ama çok sevgili öğretmenlerimizin önerileri ile kısa sürede tam güne döndük.


Bu hafta Kerem'in mezuniyet töreni vardı. Dile kolay 3 yıldan uzun bir süredir ailemiz olan sevgili Çınar yuva öğretmenleri ve yöneticilerinden göz yaşlarıyla ayrıldık.
Bir çalışan anne için çok önemlidir hiçbir gün gözüm arkada kalmadan rahatlık içerisinde çalışabildim. Herzaman sizlere sonsuz güvendim bizi doğru yönlendireceğinize emindim. Önerileriniz tavsiyeleriniz benim için ilk sırayı aldı. Deneyimleriniz, tecrübeleriniz, sabrınız için tekrar tekrar teşekkür ederim. İyi ki vardınız, bir çocuğum daha olsaydı eminim yine sizlerin sıcak kucağınıza teslim ederdim.
Sevgili tatlı öğretmenimiz Meltemimiz, Gülçin- Hülya- Gaye öğretmenimiz başta olmak üzere tüm diğer öğretmenlerimize en içten dileklerimle teşekkür ederim Kerem ve ben sizlere çok şey borçluyuz.


Bu arada sitemi ziyaret eden tüm sevgili dostlara çok teşekkür ederim çok tatlısınız o güzel yorumlarınız beni çok mutlu ediyor. Bazı tatlı arkadaşlarım bana ödüller gönderiyorlar ama cahilliğimi mazur görün onları nasıl değerlendireceğimi bilemiyorum ama tekrar çok teşekkür ederim.