9 Mayıs 2010 Pazar

WELCOME TO MY GARDEN...


Herkese merhabalar, Evime hoşgeldiniz sizi dış kapımda karşılamak isterim. Yukarıdaki tabloda dekopaj, yağlı boya eskitme ve üç boyutlu görüntüyü verebilmek için resimlerin birebir ahşap modellerini kullandım. (Resim ahşap üzerine konuyor kalemle çiziliyor ve ardından tel dekopaj testeresi ile model kesilip çıkartılıyor.)

Diğer dua tablosu Ece' nin klasiklerinden birisi, herhalde atölyeye ilk başladığımda yapmış olduğum ilk eserlerimden birisi.

Duaların altında köşede sincabım ve kablumbağam sizleri karşılıyor. Ayaklı saksım da ise papatyalarım sarmaşıklarım yeralmakta.

Gerçekten çok sevimliler değil mi?

Dış kapımın iki yanında küpe çiçeklerim yer almakta. Efendim küpe çiçeği çok güneş sevmezmiş ama aydınlık yerde bakılmalıymış aklınızda olsun.

Bu resimde çok net çıkmamış ama pembe ve mor renklerde ....

Bu çiçeğim ise koyu ve açık pembe kombinlerde.


Diğer tarafta yıldız çiçekleri ve farklı sarmaşık çiçeklerim kardeş kardeş yaşamaktalar.
Sabah işe giderken hepsine günaydın demek şöyle bir ellemek sevmek ömre bedel...
Şimdi mutfağıma şöyle alayım sizi, tezgahımın üstünde fesleğenim, nanem ve kekiğimin güzel kokularıyla balkona geçelim.


Balkonumun dışında sardunyalarım salınıyor, kırmızı, beyaz va alacalı kırmızı.Bu resimde ki dolap koyu kahverengi bir ecza dolabıydı ancak kapaklarını çıkarıp beyaza boyayınca dekoratif bir raf oldu. Kuş evleri hastalığım üsttekini paşabahçeden altta ki kuş evini ise tepe home' dan almıştım.Bu beyaz rafı Ece'den alınmıştım ve ne tesadüf ki beyaza boyamıştım. Diğerleri el emeği göz nuru çalışmalar (deli kızın çeyizi).


İşte güzel bahçem, eşim ve ben hiç üşenmeden çocuğumuza bakarmışız gibi çiçeklerimizi kolluyoruz. Raf sistemi ikea'dan.

Yukardan aşşağıya çuha çiçekleri...

Begonyalar ama kırmızı olanları....

Bu arada saksılarımın ilk hali değişik bir kremdi ancak önce primerlenip sonra beyaza boyandı ve ardından değişik bahçe resimleriyle dekopaj çalışıldı. Nasıl olmuşlar?Bu grupta ise reyhan, nane, fesleğen bulunmakta. Reyhanlar sararmış kurumuş zannetmeyin aslı budur efendim.Diğer sarı ve turuncu begonyalarım

Kuzucuklarım nasıllar ben bayılıyorum

Nane ve lavanta


Bu gruptakiler yer örtücüler olarak adlandırılıyor ama inanın tek tek adlarını bende bilmiyorum.Ve işte huzurlarınızda kırmızı kokulu kadife gülüm sarmaşıklar eşliğinde


Bu arada saksının ilk hali , tahmin edersiniz fazla renkli objelerden hoşlanmadığım için bu saksıda benim gazabıma uğradı. Önce primerlendi ardından boyanıp verniklendi.

Ne iyi ettiniz geldiniz çay kahve ne içersiniz ? Bu arada çiçeklerime maşallah demeyi unutmazsınız değil mi biliyorum nazarınız değmez ama ne olur ne olmaz.
Sevgiyle hoşçakalın.