22 Mart 2010 Pazartesi

Hazırlıklar

Merhabalar yine uzun bir ara oldu ama inanın kendimi herşeye yetiştirebilmek için inanılmaz zorluyorum. İşler yoğun ama düşünüyorum eskiden de bu kadar yoğundu değişen ne ? Doğru düzgün hiçbir işimi kısa sürede yetiştiremiyorum. Bunun tek bir açıklaması var gibi görünüyor acı ama gerçek yaşlanıyorum. Tamam kabul ediyorum biraz abarttım affedin beni.

Herneyse bu kadar kış depresyonundan sonra hazır bahar kendini göstermişken birden 23 Nisanda İstanbula kardeşimin yanına gitmeye karar verdim. Minnoşum yeni bir eve taşındı ve ısrarla gelmemizi istiyordu. Hazır 3 günlük tatilde olunca oğlanla ben gitmeye karar verdik. Giderken eli boş gidilmez değil mi? bende el emeği göz nuru birkaç parça eşya yapmaya karar verdim. Aslında Bahar benden bir damacana kutusu istedi ama uçakta bir elimde eşyalarımız diğer elimde kocaman damacana kutusu ve bir de Kerem’ i hayal edince hemen olamayacağına karar verdim. En sonunda Bahar’ la anlaştık çay kutusu, bardak altlığı ve herhangi bir süs objesi. Bu hafta sonu kendi küçük atölyemi şöyle biraz topladım yapacağım objeleri belirledim ilk kat boyalarını sürdüm. Olabilecek resimleri dosyalardan çıkarttım ve sıra zımpraya geldi orada kaldım… Bu hafta zımpara ve boyamayı yaparsam resimleri yapıştırmak kolay ah birde verniği atarsam oldu bilin. (Bu arada tüm aşamaları fotoğraflıyorum bitince göreceksiniz.)

Bu arada Susanna dergisinden bir kanaviçe tabloyu akşamları fırsat buldukça yapmaktayım bitince bayılacaksınız.

Bu arada sevgili Lolipu ilk defa şu sanal alemde bir ödüle layık görüldüm çok çok teşekkür ederim sevgiyle kal…

Umarım en kısa sürede görüşme dileğiyle…

Bu arada daha önce yapmış olduğum damacana kutusu modelleri
7 Mart 2010 Pazar

KAĞIT HAVLU ASKISI- PAPER TOWEL HOLDERBu ferforje kağıt havlu askısını birkaç ay önce Tepe Home’da dolaşırken tesadüfen buldum. Tahmin edersiniz benim siyah renkle pek aram olmadığı için hemen önce primerle boyayarak metali kapattım. Ardından beyaz renkte sprey boyayla boyadım ve yine mat sprey vernikledim. Sonuç tam istediğim gibi...

I bought this paper towel holder a few months ago. It was just black so I decided to change colour. First I painted with primer and then I used white spray paint. After dried I used matte glaze. I liked it so much how about you?